vas

 

VASخدمات ارزش افزوده: 

 

 

Vas به انگلیسی value added service  بوده که مخفف (خدمات ارزش افزوده) می باشد.

یک عنوان عامه پسند برای بخشی از صنعت مخابرات می باشد که شامل سرویس های فرعی بوده که تعرفه آن ها از سرویس های استاندارد مانند صدا و فکس بیشتر می باشد. این خدمات می توانند در هر صنعتی مورد بهره برداری قرار گیرند.و یا به طور خلاصه به هر سرویسی اطلاق می‌گردد که فراتر از خدمات مکالمه صوتی باشد.  در حقیقت هر نوع خدمات جذاب یا ویژه‌ای که مشترکین تلفن همراه به خاطر آن هزینه پرداخت کنند، جزئی از خدمات ارزش افزوده تلفن همراه به شمار می‌آید.در ایران ما  با توسعه زیر ساخت مخابرات کشور ۲G VAS (خدمات ارزش افزوده) ها شروع به توسعه یافتند.انواع خدمات تعریف شده روی تلفن های ثابت طراحی و اجرا شد. سرویس IVR هشت ستاره یکی از اولین و پرطرفدارین ترین برند های VAS (خدمات ارزش افزوده) در ایران شد.این سرویس با ارائه خدماتی چون مشاوره، سرگرمی، داستان،مذهبی و….نسل جدیدی از خدمات در تلفن های ثابت را ترویج داد.

در ادامه با توسعه اپراتور های تلفن همراه و با معرفی نسل ۳G,4G  توسط آنها اهمیت ارائه خدمات ارزش افزوده دو چندان شد.خدمات ارزش افزوده موبایلی به مرور وارد زمینه های مختلفی شد و شرکت هایی به عنوان شرکای اپراتور ها فعالیت تخصصی خود روی جذب تولید کننده های محتوای بیشتر آغاز کردند.روند بازار نیز به مرور به سمت ارائه اپلیکیشن هایی در این حوزه پیش رفت.در حال حاضر تمرکز اکثر شرکت های فعال در حوزه VAS  به سمت اپلیکیشن ها معطوف شده است.

 

هم اکنون هر دو اپراتور همراه اول و   ایرانسل دارای طرح مشارکتی برای کلیه مشترکین  می باشند، به این ترتیب که شما با ارائه یک ایده نو و تازه به اپراتور ازطریق شرکت ما به عنوان CP رسمی این دواپراتور ، میتوانید به صورت کاملا رایگان پیامک ارسال کرده و از سود حاصل این خدمات بهره مند می شوید. به این ترتیب شما فقط با ارائه یک ایده به اپراتور و بدون هیچگونه هزینه ای سود حاصل از این خدمات را نصیب خود خواهید کرد.

 

 

 خدمات ارزش افزوده عمومی :

 • متنی
 • چند رسانه‌ای
 • بازی و سرگرمی
 • برنامه های کاربردی
 • تلفن گویا (IVR)
 1.  
 2. خدمات ارزش افزوده سازمانی :
 3.  
 • خدمات متنی سازمانی
 • برنامه های کاربردی سازمانی
 • تلفن گویا (IVR)
 • کدهای دستوری USSD
 •  تفاوت سرویس Vas با سایر سرویسهای پیامکی:
 1. پیامک های عادی:
  1.برای تهیه بستر مناسب پیامکی باید هزینه اولیه راه اندازی پرداخت نماید.
  2.برای ارسال پیام کوتاه به مخاطبین باید اعتبار مورد نظر راخریداری کند.
  3.ممکن است دریافت کننده های آن پیام ها نیازی به آن نداشته باشند.

  پیامک های خدمات ارزش افزوده  VAS:
  1.عدم نیاز به هزینه اولیه برای راه اندازی سرویس VAS
  2.هزینه پیام های ارسال شده را مخاطب می پردازد.
  3.جامعه هدف شما کاملا تعیین شده است و مخاطب برای رفع نیاز خود درخواست فعالسازی سرویس پیامکی را می دهد.
  4.در هر زمان و مکان فرد گیرنده می تواند اقدام به غیرفعالسازی این سرویس نماید.
 2.  
 3. شرکت isms  ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده  تلفن همراه، در اکثر حوزه های فعال و پرمخاطب مذکور فعال بوده و سرویس‌های متعدد و متنوعی را متناسب با نیازهای کاربران  ارائه می دهد.
 4.  
 5.